Pogoršanje vida zbog korištenja kapi nakon operacije mrene?

Poštovani dr. Šarić, prije 12 dana sam operirala kataraktu u Abu Dhabiju. Sve je bilo uredu do trenutka kada sam 9. dan prešla na korištenje sljedećih kapi: “Prednisolone 0,5%” (pošto arapsko ime ne znam pročitati). Prve kapi (Tobradex – Dexamethasone) su izazivale vrlo jak svrab pa mi je kirurg preporučio ove nove. Već nakon prvog ukapavanja vid se počeo mutiti i u jutru sam otišla na kontrolu. Ali na pregledu mi je doktor rekao da je oko uredu. Molim Vas, da li je moguće da mi je vid vrlo zamućen i da ja ne vidim 50% stvari koje sam vidjela prije samo 3 dana? Da li je moguće da je to efekt kapi? Da li će efekt zamućenja vida prestati nakon trotjednog korištenja kapi? Možete li me posavjetovati? Veliko hvala.

Odgovara Doc. dr. Dean Šarić, spec. oftalmolog

pogoršanje vida zbog kapi, kapi za oči pogoršanje vida

Dean Šarić

Poštovana,

reakcija na kortikosteroidne kapi ne bi smjela biti tako drastična. Svakako provjeriti očni tlak, jer kortikosteroidi kod osjetljivih ljudi mogu izazvati glaukom. Potrebno je što prije raščistiti zbog čega se dogodio tako nagli pad vida. Javite se oftalmologu sa svom dokumentacijom.

Srdačan pozdrav.


Doc. dr. Dean Šarić, spec. oftalmolog
Kabinet za kontaktne leće Klinike za očne bolesti KB “Sveti Duh”, Zagreb.

Ako vam je ovaj tekst bio koristan podjelite:
Optical Express iDesign lasersko skidanje dioptrije


Pošalji komentar



dvadeset − trinaest =

Complete otopina za kontaktne lece

Adresar

Pronađi očnu ordinaciju!
Pronađi očnu optiku!
anatomija oka, dijelovi oka
testovi za vid, testiranje vida, provjera vida
pojmovnik optika, optometrija, oftalmologija, astigmatizam, naočale, kontaktne leće, očni tlak
Complete otopina za kontaktne lece
Dea Lens Project Nidek

Želite očuvati
vaš vid?

Prijavite se na naš newsletter i prvi saznajte novosti o zdravlju očiju i vida!

Želite očuvati
vaš vid?

Prijavite se na naš newsletter i prvi saznajte novosti o zdravlju očiju i vida!